Logo Vlasy.info - vše o vlasech, jejich problémech ajejich řešení. Diskutujte ovlasech.cz
vypadavaji vam vlasy ?

Revitalon

Fotografie léku: Revitalon
Přípravek Revitalon obsahuje přírodní extrakty ze zlatého prosa a pšeničných klíčků, aminokyseliny L-methionin a L-cystin, 4-aminobenzoovou kyselinu, vitaminy C, B1, B6, kyselinu listovou a pantothenovou a minerální látky železo, zinek a měď.
cena:

220 Kč

cena za měsíc: 209 Kč
účinné látky: vitamíny, minerály, aminokyseliny
kde koupit: lékárna
Vybrat jiný lék:


diskuse

Diskuskutovat o přípravku:
Revitalon

Související obrázky:


Detailní popis:

Příbalová informace

Pro zdravý růst vlasů a pevné nehty

Přípravek Revitalon obsahuje přírodní extrakty ze zlatého prosa a pšeničných klíčků, aminokyseliny L-methionin a L-cystin, 4-aminobenzoovou kyselinu, vitaminy C, B1, B6, kyselinu listovou a pantothenovou a minerální látky železo, zinek a měď.

K čemu slouží aminokyseliny? Aminokyseliny jsou stavebními kameny tvořící strukturu bílkovin. Bílkoviny jsou nezbytnou součástí každé buňky v organizmu - vytváří svaly, šlachy, orgány, nehty, vlasy,… Každý druh bílkoviny se skládá z aminokyselin v konkrétním pořadí a složení. Bílkoviny získávané z potravy jsou rozkládány na jednotlivé aminokyseliny a z nich jsou následně tvořeny bílkoviny nové.

Aminokyseliny

dělíme na nonesenciální (tělo je samo vytváří z jiných aminokyselin) a esenciální (tělo si je vytvořit neumí, musí je přímo obsahovat strava). Nedostatek esenciálních aminokyselin, který může být způsoben nevyváženou stravou, stresem, zvýšenou konzumací návykových látek, infekci či vyšším věkem, způsobuje v organizmu zastavení produkce bílkovin. Nedostatek bílkovin pak může vést ke zdravotním problémům.

Aminokyseliny podporují účinek vitaminů a minerálů.

Aminokyselina L-cystin podporuje tvorbu kůže, ovlivňuje její stavbu a pružnost, napomáhá při produkci kolagenu. Je součástí bílkoviny, která tvoří nehty, kůži a vlasy.

Methionin

je esenciální aminokyselinou. Brání lámavosti vlasů a je zapotřebí pro syntézu kolagenu. Je významným antioxidantem, který chrání organizmus před účinky volných radikálů. Zdrojem methioninu jsou hlavně luštěniny (fazole, čočka, soja), ryby, vejce, jogurty a maso.

Kyselina para-aminobenzoová

podporuje účinek kyseliny pantothenové a je složkou kyseliny listové. Její nedostatek může způsobit deprese, šedivění vlasů nebo tvorbu skvrn na pleti. Je obsažena např. ve špenátu, houbách, ledvinách či játrech.

Vitaminy skupiny B

v tomto přípravku obsažené, tj. vitamin B1 (thiamin), vitamin B6 (pyridoxin), kyselina listová a kyselina pantothenová, zlepšují krevní oběh, podporují tvorbu červených krvinek, kladně ovlivňují nervovou soustavu, imunitu organizmu, růst buněk a jejich množení. Podporují metabolizmus bílkovin, vstřebávání aminokyselin a kyseliny para-aminobenzoové, podporují lepší využití vitaminů a přeměnu bílkovin, tuků a sacharidů na energii. Je prokázáno, že jejich nedostatek může způsobit vznik akné, šupinatění kůže, záněty v ústech i na rtech, špatné hojení ran, padání a šedivění vlasů, nadměrné maštění pokožky.

Vitamin C

výrazně zasahuje do řady životních pochodů. Je nezbytný pro udržení dobrého zdravotního stavu. Je významnou ochranou při epidemiích chřipky, působí preventivně proti vzniku virových a bakteriálních infekcí i proti stresu a zlepšuje činnost imunitního systému. Chrání cévy a je prevencí chorob jako jsou cukrovka nebo arterioskleróza. Vitamin C je nezbytný pro tvorbu kolagenu, který působí podpůrně ve tkáních lidského těla - svalech, šlachách, chrupavkách a kůži. Zvyšuje schopnost organizmu vstřebávat železo, je důležitý pro tvorbu červených krvinek, reguluje produkci cholesterolu a snižuje krevní tlak. Urychluje hojení ran, zmírňuje bolesti kloubů a svalů. Nedostatek vitaminu C se projevuje hlavně zvýšenou únavou, podrážděností, nespavostí, malou odolností vůči nachlazení a infekcím.

Zinek

kontroluje a usměrňuje metabolické procesy a činnost enzymových systémů. Je důležitý pro správnou činnost mozku, srdce a krevního oběhu. Je významný pro funkci imunitního systému. Je nezbytný pro syntézu bílkovin a tvorbu kolagenu. Napomáhá hojení ran a snižuje ukládání cholesterolu a tím předchází arterioskleróze. U mužů pomáhá při poruchách potence a je nezbytný pro normální činnost prostaty, obecně působí příznivě na kvalitu pokožky, vlasů a nehtů, proti akné a spolupůsobí proti vzniku osteoporózy. Nedostatek zinku způsobuje zeslabování nehtů, vznik bílých skvrn na nehtech, akné, padání vlasů, poškození kůže a pomalé hojení ran.

Měď

je nezbytná pro tvorbu kolagenu, pomáhá procesu hojení ran, pigmentace vlasů a kůže. Působí preventivně proti srdečním chorobám. Podporuje absorbci železa, tvorbu červených krvinek a srážlivost krve. Udržuje nízkou hladinu cholesterolu v krvi. Zpevňuje šlachy a kosti, působí proti osteoporóze. Nedostatek mědi může způsobit mj. padání vlasů a kožní problémy.

Železo

je nezbytné k tvorbě červeného krevního barviva - hemoglobinu. Ten zajišťuje okysličování organizmu a tím i jeho odolnost a výkonnost. Železo preventivně i léčebně působí na chudokrevnost (anémii), zvyšuje imunitu organizmu vůči infekcím a zabraňuje únavě. Dostatek železa ovlivňuje i duševní stav - působí protidepresivně. Nedostatek železa může zapříčinit lámavost vlasů, padání vlasů nebo špatný růst nehtů.

Extrakty z pšeničných klíčků a zlatého prosa

jsou bohatým přírodním zdrojem bílkovin, vitaminu E, vitaminů skupiny B, minerálů a stopových prvků, koenzymu Q10, kyseliny para-aminobenzoové a mastných kyselin. Pšeničné klíčky i zlaté proso jsou již po několik generací používány v evropském lidovém léčitelství právě pro svůj pozitivní vliv na zdraví vlasů.

Toto komplexní a vyvážené složení dělá z přípravku Revitalon ideálního pomocníka v boji proti lámavosti, šedivění nebo padání vlasů, nadměrnému maštění pokožky, špatnému růstu nehtů, jejich zeslabování a lámání.

Energetická hodnota v 1 kapsli: 10,80 kJ (2,54 kcal), ve 100 g: 1486 kJ (350 kcal)

Dávkování: dospělí 2 kapsle denně.

Určeno pro zvláštní výživu - doplňky stravy.
Bez přidaného cukru. Vhodné i pro diabetiky v rámci diety určené lékařem.

Balení: dóza o obsahu 60 + 10 kapslí zdarma (50,89 g)

Povolení a doporučení:
HEM-350-13.01.04-924

Copyright 2005 - 2023 Vlasy.info, Všechna práva vyhrazena
Tvorba WWW stránek     Revita šampon proti vypadávání vlasů se stimulací růstu vlasů - DS Laboratories    
ubytování Polička