Logo Vlasy.info - vše o vlasech, jejich problémech ajejich řešení. Diskutujte ovlasech.cz
vypadavaji vam vlasy ?

Alpecin Coffein Shampoo C1

Fotografie léku: Alpecin Coffein Shampoo C1
Šampon, který stimuluje růst vlasů přímo u vlasového kořínku
Posiluje oslabené vlasové kořínky. Předchází dědičnému vypadávání vlasů.
Při každodenním mytí vlasů šamponem C1 jsou vlasové kořínky okamžitě zásobeny aktivními látkami. Alpecin Coffein je ve vlasovém kořínku velmi dobře prokazatelný již za 120 sec.
Množství absorbovaného kofeinu závisí na délce působení.
Doporučení: Nechejte působit po dobu 2 minut – od aplikace šamponu po opláchnutí.
Díky úmyslné absenci změkčujících látek (např. silikonů) budou vaše vlasy pevnější.
cena:

123 Kč

cena za měsíc: 40 Kč
účinné látky: kofein
kde koupit: lekarna, internet
Vybrat jiný lék:


diskuse

Diskuskutovat o přípravku:
Alpecin Coffein Shampoo C1

Související obrázky:


Související články:

Alpecin podporuje aktivitu vlasových kořínků
Kofeinový komplex je účinný při léčbě androgenní alopecie
Vliv kofeinu na mužskou kůži
Zkoušky pronikavosti kofeinu (šampon)

Detailní popis:

Jak účinkuje kofein:

Kofein podporuje růst vlasů. Také bylo prokázáno, že zpomaluje dědičné vypadávání vlasů. Nyní můžete dodat tuto jedinečnou aktivní látku do vlasových kořínků během běžného mytí vlasů – díky prvnímu kofeinovému šamponu.

I když byly šampony dříve používány téměř výhradně k mytí pokožky hlavy a vlasů, Výzkumný institut Dr. Kurta Wolffa nyní úspěšně vyvinul metodu, jak transportovat kofein do vlasových kořínků při pouhém mytí vlasů.
Díky novým galenickým látkám se kofein již během mytí vstřebává do pokožky, kde začíná účinkovat.

folikul

Vlasový kořínek je vitální centrum vlasu.
Zdravý a silný vlas z vlasového váčku vyroste pouze v případě, že má dostatečný přísun síly a energie. U 50 % mužů je tato činnost vlasových kořínků oslabená testosteronem.

Následek: Vlasové kořínky nemají dostatečný přísun energie, předčasně odumírají a tím vzniká pleš.

2 minuty

Alpecin Coffein se vstřebává i přestože se šampon z vlasové pokožky oplachuje.

Po velmi krátké době (po 120 sekundách) putují aktivní látky podél vlasu přímo do vlasového kořínku.

Nechá-li se šampon působit na pokožce déle, bude se kofein vstřebávat také přes pokožku.


Jak je známo z předchozích studií z univerzity v Jeně, kofein chrání vlasové kořínky před napadením testosteronem a poskytuje jim potřebnou energii pro růst.

Nové studie z berlínské Univerzitní kliniky Charité prokázaly absorpci kofeinu vlasovými váčky po pouhých 2 minutách působení. Dále je ze studií patrné, že kofein ve váčcích přetrvává až 24 hodin.

Jsou zde ale ještě další důvody, proč mají muži rádi tento šampon.
Díky úmyslné absenci změkčujících látek (např. silikonu) se struktura vlasů a jejich pevnost zlepší již za několik použití. Jemné a oslabené vlasy zesílí a jsou lépe upravitelné.

Jak Kofeinový šampon působí ?

Studie z univerzitní kliniky v Jeně prokázaly, že kofein proniká do vlasových kořínků, čímž chrání vlasy před negativním vlivem testosteronu a před předčasným vypadáváním vlasů.

Během několika předešlých měsíců pracoval Výzkumný institut Dr. Kurta Wolffa na úkolu, jak začlenit potřebný kofein do speciální šamponové receptury, která by uvolnila aktivní látky již během relativně krátké doby (během doby, kdy dojde ke kontaktu šamponu s pokožkou) a dopravila jej do vlasových kořínků.

Receptura kofeinového šamponu (ohlášen patent) toto umožňuje již po 2 minutách působení na vlasové pokožce.

Tato skutečnost je doložená novou studií, která byla vedena na berlínské univerzitní klinice. Díky novým měřicím metodám může být poprvé prokázáno prosáknutí kofeinu v testované šamponové receptuře.


Graf ukazuje celkové prosáknutí, tzn. přes kůži i přes vlasové váčky Graf 1 ukazuje celkové prosáknutí, tzn. přes kůži i přes vlasové váčky. Již během několika prvních minut kofein postoupí do vlasových váčků, kde je stále prokazatelný i po 24 hodinách.
Graf ukazuje rozdíl mezi schopností proniknout přes kůži a mezi celkovou pronikavostí Graf 2 znázorňuje rozdíl mezi schopností proniknout přes kůži a mezi celkovou pronikavostí. Ukazuje dráhu prosáknutí přes plášť vlasu přímo do vlasového váčku.

Oproti celkové pronikavosti (Graf 1) vidíme, že během první fáze vstřebávání (2 – 30 minut) jasně vede pronikavost přes vlasový váček.

Po 30 minutách vzrostla pronikavost přes kůži až na hodnotu, která zaručila dostupnost kofeinu až na dalších 8 hodin.

Z toho plyne, že rozlišujeme krátkodobou pronikavost přes vlasové váčky a dlouhodobou pronikavost přes kůži.

Tím je dokázáno, že každodenní mytí vlasů kofeinovým šamponem dodává aktivní kofein do vlasových váčků. Nechá-li se působit po dobu 2 minut, pronikne kofein do vlasových váčků, čímž posiluje oslabené vlasové kořínky a brání dědičnému vypadávání vlasů.

Nejčastější otázky:

Jsou přípravky Alpecin s kofeinem vhodné také pro ženy?

Přípravky Alpecin byly sice vyvinuty speciálně pro potřeby mužské pokožky hlavy, což je patrné také z vůně a obalu. Aktivní kofeinový komplex však působí také u žen, což znamená, že tyto přípravky mohou být používány také ženami.


Trpím dědičným vypadáváním vlasů. Mám používat Alpecin After Shampoo Liquid, Kofeinový šampon C1 nebo oba dva současně?

Pro intenzivnější péči je vhodné používat oba dva přípravky. Především osobám, které si nemyjí vlasy každý den, je jako doplňková péče doporučováno používat Alpecin After Shampoo Liquid.


Pomáhá při prevenci vypadávání vlasů konzumace kávy?

Jelikož se káva přijímá ústy, projde nejdříve trávícím ústrojím a až poté se vstřebává do organismu. Následně putuje přes tělo a přímo do vlasové pokožky a do vlasových kořínků se dostane jen velmi malé množství . Z toho plyne, že pouze lokální a přímé dávkování kofeinu je smysluplné a potřebné. Ani 50 šálků vypité kávy nezajistí vlasovým kořínkům dostatečné množství kofeinu.


Má smysl masírovat vlasovou pokožku kávou?

Kofein obsažený v kávě se nemůže vstřebat do pokožky ani do vlasových váčků. K tomu je zapotřebí speciálních přenašečů, které transportují účinné látky na místa, kde mají působit. Naši vědečtí pracovníci zkoumaly tuto oblast po dlouhou dobu a nyní se jim podařilo vyvinout metodu, pomocí které se kofein dostane až do vlasových váčků.


Kolik kofeinu je obsaženo v Kofeinovém šamponu?

Množství kofeinu, které tělo přijme během jednoho mytí, odpovídá 1/5 šálku kávy nebo 50 ml Coca-Coly. To je zcela nezávadné množství také pro osoby, které citlivě reagují na kofein. (Máme zde také logické porovnání: ASL = 1/2 šálku kávy, C1 = 1/5 šálku kávy)


Je nutné každodenní mytí vlasů?

Donedávna šampon sloužil pouze k mytí pokožky hlavy a vlasů. Výzkumnému institutu Dr. Kurta Wolffa se nyní podařilo vyvinout metodu, díky které je kofein obsažený v receptuře šamponu transportován až do vlasových folikulů.

Kofein zde působí až 24 hodin. Pravidelné používání Kofeinového šamponu C1 dostatečně aktivuje vlasové kořínky a vytváří tak předpoklad pro silný a zdravý růst vlasů.

Pokud si vlasy nemyjete každý den, vhodnou alternativou může být Alpecin After Shampoo Liquid, který vmasírujte do pokožky hlavy, aby vlasové kořínky byly dostatečně zásobeny energií.


Nechá-li se Kofeinový šampon na pokožce působit déle než 2 min., může být jeho účinek větší?

S délkou doby působení stoupá také množství vstřebaného kofeinu do pokožky. Studie Univerzitní kliniky Charité v Berlíně prokázala, že vstřebání účinné látky se zvyšuje s uplynutím 30 minut. Po této době kofein proniká přes pokožku do vlasových folikulů natolik, že jeho další účinek je zajištěn až na dobu 8 hodin. Při delší době působení než 2 minuty, dejte pozor na typ vaší vlasové pokožky, respektive na její stav. Při citlivé pokožce mohou díky delší době působení vzniknout na vlasové pokožce zarudlá místa.


Mám citlivou pokožku. Jak dlouho mohu nechat Kofeinový šampon na pokožce působit?

Zásada je: čím déle necháte šampon působit, tím intenzivnější je účinek kofeinu. Především u citlivé pokožky však vzniká větší riziko zarudnutí. Proto dejte při delší době působení pozor na reakci vaší pokožky. Běžně pro aktivaci vlasových kořínků postačí doba působení šamponu 2 – 5 minut.


Jaký šampon by měl člověk používat, pokud má dědičné předpoklady k vypadávání vlasů a současně má také problémy s pokožkou hlavy (lupy, mastná pokožka hlavy a citlivá pokožka hlavy)?

V tomto případě každý den vmasírujte do pokožky Alpecin After Shampoo Liquid - jako prevenci před dědičným vypadáváním vlasů. Pro mytí vlasů potom použijte odpovídající šampon, který řeší Vaše problémy s pokožkou hlavy:
A1 – na normální až suchou pokožku
A2 – na mastnou pokožku
A3 – pro pokožku s lupy
S1 – na citlivou pokožku

Účinné látky:

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Laureth-2, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sodium Lauroyl Glutamate, Sodium Chloride, Caffeine, Panthenol, Parfum, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Hydrolyzed Wheat Protein, Citric Acid, Sodium Citrate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Menthol, Potassium Sorbate, Polyquaternium-7, Disodium EDTA, Sodium Benzoate, Niacinamide, Zinc PCA, Limonene, Tocopherol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Sodium Hydroxide, CI 60730, CI 42090.

Copyright 2005 - 2023 Vlasy.info, Všechna práva vyhrazena
Tvorba WWW stránek     Revita šampon proti vypadávání vlasů se stimulací růstu vlasů - DS Laboratories    
ubytování Polička