Logo Vlasy.info - vše o vlasech, jejich problémech ajejich řešení. Diskutujte ovlasech.cz
vypadavaji vam vlasy ?
ANKETY:
Kolik jste ochotni dát průměrně měsíčně za přípravky na vlasy ?

Firefox - Objevte znovu web.

Vliv kofeinu na mužskou kůži

"Silnější" pohlaví má citlivější pokožku! Nové výsledky z univerzitní kliniky v Hamburku a z Výzkumného institutu Dr. Kurta Wolffa ukazují, že kůže mužů je mnohem citlivější než kůže žen. Je to díky mužskému hormonu testosteronu. Testosteron významně oslabuje přirozenou ochranou funkci kůže a ta se stává náchylnější na záněty, např. při mytí vlasů, při holení.Testosteron má také negativní vliv na regenerační buňky pokožky – kůže se pomaleji obnovuje ...

Pokud je mužská kůže nebo pokožka hlavy ošetřována kofeinovým komplexem, negativní vliv testosteronu může být odstraněn. Jak ukázaly překvapující laboratorní výsledky, díky kofeinu je kůže lépe chráněna a rychleji regeneruje. Testosteron útočí na vlasovou pokožku Na univerzitě v Hamburku byl vliv testosteronu zkoumán na modelu kůže. Použitím různých biologických parametrů byl stanoven stav zdravé kůže, která přišla do kontaktu s testosteronem.

Výsledek:

Mikroskopický obrázek kůže

Nepoškozená bariéra kůže zabraňuje prosáknutí.
Kůže oslabená testosteronem - nilská červeň prosakuje vrstvou kůže.
  • Testosteron ničí přirozenou bariéru kůže. Pro kůži je mnohem těžší si pod vlivem testosteronu uchovat svou vlhkost. Úbytek podkožní vody znatelně stoupá.
  • Kůže se pod vlivem testosteronu stává propustnou. Za použití speciálního indikátoru (nilská červeň) vědci měřili, zda může substance prosáknout do kůže. Na fotografii je patrné: je-li kůže nepostižená, nilská červeň neprosákne. Kůže oslabená testosteronem dovolí indikátoru prosáknout.
  • Testosteron snižuje regenerační schopnost kůže. Měření keratinocytové aktivity ukazuje, že dělení buněk se pod vlivem testosteronu podstatně snížilo.


Účinek kofeinu proti testosteronu

Kofein byl aplikován do kůže zatížené testosteronem a byly zjištěny ohromující výsledky:

Kofein obnovuje ochrannou vrstvu kůže

Navzdory napadení testosteronem byla ztráta podkožní vody snížena na běžnou úroveň. Škodlivý vliv testosteronu byl v podstatě plně kompenzován.

Úbytek podkožní vody na modelu kůžeBuněčná aktivita keratinocytů


Jak je patrné z grafu, buněčné dělení je po aplikaci kofeinu podstatně oživeno.

Shrnutí:

Kofein představuje výbornou ochranu proti škodlivému vlivu testosteronu na kůži. Pokud je používán pravidelně, ochranná vrstva kůže zůstává funkční a regenerace buněk keratinocytů je posílena.

Související přípravky:

Revita šampon pro stimulaci růstu vlasů

Revita šampon pro stimulaci růstu vlasů

Revita je nejúčinnější šampon na podporu růstu vlasů dostupný na trhu a je výsledkem výzkumu DS Laboratories.
Revita kombinuje cenné minerály specificky vybrané pro udržování vitality pokožky... ...
>> více o přípravku Revita šampon pro stimulaci růstu vlasůzdroj: Alpecin
autor: Vlasy.info  | 05.05.2006  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 14154xCopyright 2005 - 2023 Vlasy.info, Všechna práva vyhrazena
Tvorba WWW stránek     Revita šampon proti vypadávání vlasů se stimulací růstu vlasů - DS Laboratories    
ubytování Polička