Logo Vlasy.info - vše o vlasech, jejich problémech ajejich řešení. Diskutujte ovlasech.cz
vypadavaji vam vlasy ?

Vlasy S

Fotografie léku: Vlasy S
Vlasový prostředek VLASY S , který vyrábí česká firma OSA, přírodní produkty je bylinný extrakt, který u více než 95% mužů a žen zastavuje vypadávání vlasů, obnovuje jejich růst a podstatně zvyšuje jejich kvalitu. Extrakt VLASY S je připraven ze 14 bylin sbíraných v různou dobu, zpracovávaných a extrahovaných různými postupy a použitých v různých koncentracích. Všechny byliny jsou z ČR a jsou zpracovávány převážně v čerstvém stavu. K přípravě je používán jemný líh obilný a destilovaná voda. Extrakt se aplikuje vtíráním do pokožky skalpu 1krát denně nejméně po dobu 3 měsíců. Příznivé účinky jsou dlouhodobé a přetrvávají po 3-6 měsíční kůře po dobu následujících 3 - 5 let, někdy i déle.
cena:

300 Kč

cena za měsíc: 300 Kč
účinné látky: kopřiva dvoudomá, chmel otáčivý, černý bez, líska obecná, fenykl obecný, fialka trojbarevná
kde koupit: www.zostera.com
Vybrat jiný lék:


diskuse

Diskuskutovat o přípravku:
Vlasy S

Související obrázky:


Detailní popis:

Účinky vlasové vody VLASY S:

 • urychluje růst vlasů (v počátku 2x až 3x)
 • odstraňuje tvorbu lupů v mírnějším stadiu
 • tlumí mazotok
 • zvyšuje kvalitu a tloušťku vlasů (až o 20%)
 • alopecia area zarůstá
 • androgenní alopecie nepokračuje - vlasy se zahušťují (až o 300%)
 • po 1-2 týdnech aplikace bývají vlasy zpevněné jako po použití tužidla
 • Příznivé účinky extraktu VLASY S jsou dlouhodobé. Přetrvávají po 3 – 6 měsíční kůře minimálně po dobu jednoho růstového cyklu, t.j. po dobu 3-5 let, často i déle

Široké spektrum příznivých účinků vysoce převyšuje veškeré známé vlasové prostředky.

Aplikace se provádí zevně vtíráním 4 ml extraktu ke kořínkům vlasů. Velice důležitou podmínkou pro dosažení účinnosti je každodenní aplikace po dobu minimálně 3 měsíců. Pokud nebudete aplikovat extrakt každý den, je třeba použít minimálně tři měsíční dávky v průběhu 6 měsíců. V případě většího poškození vlasů je vhodné aplikovat větší počet měsíčních dávek.

Nicméně očekávání, že se objeví husté a silné vlasy na hlavě, která byla holá po dobu několika let, je značně nerealistické a takový prostředek nebyl dosud objeven. Vlasové folikuly ve skalpu mužů blížících se šedesátce mají rovněž sníženou schopnost svého přeprogramování a regenerace, takže v takových případech se po aplikaci extraktu VLASY S setkáváme s nárůstem jemného vlasového chmýří, protkávaných místy silnými ojedinělými vlasy.

Jako nejlepší způsob zdůrazňujeme prevenci, která by se měla projevit aplikací extraktu VLASY S ihned po započetí problémů nebo raději ještě předtím, než vlasy začnou nadměrně vypadávat.

Vlasový paradoxon

Při aplikaci VLASY S jsme pozorovali u některých žen s dlouhými vlasy v intervalu 1-2 měsíce po započetí aplikace zvýšené vypadávání vlasů. Současně byl pozorován hustý podrost nových vlasů, který má po tříměsíční každodenní aplikaci délku 4 - 6 cm. Pro tento jev jsme zavedli název VLASOVÝ PARADOXON, který definujeme takto: čím účinnější vlasový prostředek je aplikován, tím větší počet dožitých vlasů vypadává v počátku jeho aplikace.

Tento efekt vysvětlujeme tím, že po aplikaci VLASY S dochází k razantnímu růstu nových vlasů, takže dožité vlasy jsou velice intenzivně vytěsňovány.Vypadávání starých vlasů a rychlý nástup hustého podrostu je tak jednoznačným ukazatelem vysoké účinnosti extraktů VLASY S. Působením na vlasový folikul dochází rovněž k rychlejšímu dělení buněk, takže se v počátku urychluje růst vlasů 2x -3x.

Návod k použití

Obsah 1 - 2 kávových lžiček extraktu vtírejte denně ke kořínkům vlasů tak, aby byly vlasy lehce navlhčeny. Necháme oschnout, extrakt neomýváme. K dosažení účinku a jeho stabilizace na delší dobu je nutná aplikace min. 3 - 6 měsíčních dávek podle rozsahu poškození vlasů.


Používání extraktu VLASY S může mít při stejném konečném efektu jinou odezvu v počátečních fázích u mužů a jinou u žen.

U mužů

 • Již po 1 - 2 týdnech bývají vlasy zpevněné jako po použití tužidla
 • Po cca 4 až 5 týdnech zevní aplikace zastavuje nebo výrazně omezuje vypadávání vlasů
 • Po 3 měsících nastává zvýšení počtu vlasů až o 50% na 1 cm2
 • Zvýšení pevnosti, pružnosti a tloušťky vlasů (až o 20%)
 • Mizení lupů a zlepšení stavu pokožky
 • Po 6 měsících zvýšení počtu vlasů až o 300% na 1 cm2

Tyto účinky jsou dlouhodobé a přetrvávají i po ukončení aplikace extraktu po dobu růstového cyklu vlasů, t.j. asi po dobu dalších 3-5 let. Doporučujeme používání extraktu VLASY S zejména jako prevenci již při započetí zjemňování vlasů a nejpozději okamžitě po započetí problémů se zvýšeným vypadáváním vlasů.

U žen

 • Po cca 1 - 4 týdnech zevní aplikace nastává zpevnění vlasů (tužidlový efekt), které může být provázeno jejich zvýšeným promaštěním
 • U žen s krátkými vlasy se po 4-6 týdnech aplikace objevuje hustý podrost nových vlasů s výrazným urychlením růstu ( cca 2-3cm za měsíc)
 • U žen s dlouhými vlasy se někdy objevuje v intervalu aplikace 1-2 měsíce zvýšené vypadávání dožitých vlasů, které je způsobeno razantním startem růstu nových vlasů
 • Po 3 měsících a déle nastává výrazná regenerace v podobě lesklých a pevných vlasů a výrazným omezením jejich vypadávání. Po 3 měsíční každodenní aplikaci byl rovněž pozorován hustý podrost vlasů o délce 4-6 cm

Ženám doporučujeme aplikaci extraktu VLASY S jako prevenci při vysazení hormonální antikoncepce, po porodu a v klimakteriu.

Extrakt VLASY S rovněž stimuluje růst řas, obočí a vlasového porostu na jiných částech těla.

Ingredients

Aqua, Alcohol, Benzoic Acid, Urtica dioica, Humulus lupulus, Sambucus nigra, Corylus avellana, Foeniculum vulgare, Viola tricolor.

Obsah měsíční dávky

120 ml

Záruční doba

18 měsíců

Skladovací teplota

5 - 20°C

Ověřování deklarovaných účinků vlasové vody VLASY S s rostlinnými extrakty:

Receptura složení byla vytvořena v létech 1989-1991. Účinnost tohoto bylinného extraktu byla ověřována od roku 1990. V létech 1991-1992 proběhla studie sledování účinků u dobrovolníků, 25 zdravých mužů ve věku 19-56 let, kteří trpěli nadměrným vypadáváním vlasů.

Všichni obdrželi zdarma dávku vlasové vody a byli poučeni o způsobu její aplikace. S prof. Struneckou a Otakarem Struneckým spolupracovala antropoložka RNDr. B. Vacková, CSc. Každému muži byly spočítány vlasy na 1cm2 na dvou určených místech hlavy a byly odebrány vzorky vlasů k mikroskopickému vyšetření. Opakované vyšetření bylo provedeno 3 měsíce od začátku aplikace a po 6 měsících.

Formou dotazníku byly rovněž sledovány subjektivní pocity a snášenlivost vlasové vody. Výsledky této pilotní studie byly po schválení technologické normy pro VLASY S v roce 1993 rozšířeny o pozorování dalších mužů i žen. Účinky našich extraktů hodnotily m.j. kosmetičky F. Bílková, M. Veselá a pí M. Daníčková. Kromě běžných kadeřnických a kosmetologických přístupů hodnotila účinky naší vody pomocí přístroje Trichocomputer pí. M. Svárovská (Praha). Svárovská ve svém salonu Monika pozorovala rovněž účinky u mužů postižených alopecia area. Ve všech sledovaných případech došlo po 6 měsících k zlepšení vlasového porostu.

V roce 1995 jsme referovali o získaných výsledcích u skupiny 50 mužů na mezinárodní kosmetologické konferenci (8.-10. listopadu 1995, Karlovy Vary). Tato studie potvrdila výsledky pilotní studie a opakovaně ukázala, že již po 4-5 týdnech aplikace lze pozorovat výrazné omezení nebo zastavení nadměrného vypadávání vlasů.

Po 3 měsících aplikace jsme zaznamenali zvýšení počtu vlasů na 1cm2 o 20- 50% u 95% sledovaných mužů, po 6 měsících až na trojnásobek. U žádného muže jsme nezaznamenali snížení počtu vlasů. Vlasy měly přírůstek až 6cm za dva měsíce, což je urychlení růstu až na trojnásobek.

Vždy jsme pozorovali zlepšení pevnosti, pružnosti a zlepšení povrchu vlasů. Voda vždy uklidňovala podrážděnou pokožku a přispívala k odstranění lupů. Pouze v jednom případě jsme zaznamenali zvýšenou svědivost po 6 měsíční aplikaci.

Příznivé účinky extraktu VLASY S jsou dlouhodobé. Přetrvávají po 3 – 6 měsíční kůře po dobu jednoho růstového cyklu, t.j.po dobu 3-5 let. V jiné skupině mužů (n=11) jejichž skalp byl holý po mnoho let a u mužů ve věku nad 55-60 let, jsme však zjistili, že se na skalpu objevoval pouze nárůst velusových vlasů s ojedinělými silnějšími vlasy, i když ostatní příznivé účinky vlasové vody se na zbylých vlasech projevovaly bez ohledu na věk.

Naše ověřování účinků se po roce 1993 rozšířilo i na ženské vlasy (1993-1995 soubor 48 žen). U žen s krátkými vlasy se již po 1-1,5 měsíci začal objevovat hustý podrost vlasů a po tříměsíční aplikaci se projevila výrazná regenerace a zahuštění vlasů. U žen s dlouhými vlasy jsme po 1-2měsíční aplikaci pozorovali zvýšené vypadávání starých vlasů, které byly vytlačovány podrostem nových, rychle rostoucích a silnějších vlasů. Některé ženy udávaly po zahájení aplikace zvýšené maštění. Po 3-6 měsících se projevila výrazná regenerace vlasů po celé délce s hustým podrostem nových vlasů.

V 6 případech byl sledován vliv vlasové vody VLASY S u psů, kde rovněž vyvolával nárůst srsti na postižených místech.

Sledování nežádoucích účinků a přecitlivělosti:

1993: V rámci schvalovacího řízení hlavním hygienikem ČR byly provedeny zkoušky chemického a mikrobiologického složení, cytotoxicity in vitro na králičích splenocytech a dráždivosti epikutáními testy na pracovišti SZÚ.
Dokument ZŽP 16-504/93-47ze dne 22. 4. 1993 (podepsáni MUDr. D. Jírová, CSc. a RNDr. S. Fiker, CSc.) uvádí, že nejsou námitky proti předloženým přípravkům VLASY S a VLASY K podle podnikové normy TP-14 136-92. Byl rovněž získán posudek o jakosti Státní zkušebny Bratislava č.j.7971/7/3206/92 ze 17.12.1992.

1998-9: Opakované řízení - žádost o vydání závazného posudku hlavního hygienika ČR:
opět provedeno vyšetření sensorické, chemické a mikrobiologické (Hygienická stanice hl.m. Prahy HV/7121-7122(223. 1-37/98, mikrobiologické vyšetření, obsah toxických prvků cytotoxicita in vitro ve tkáňové kultuře a epikutánní testy na dráždivost, vše s negativními nálezy ( ZŽP 13-4052/98-1800, podepsáni MUDr. D. Jírová, CSc. a doc. MUDr. Komárek, CSc.).

2003: revidované řízení
Posudek SZÚ Praha ZŽP 13-608/03-189 a Zhodnocení bezpečnosti č.j. 0104037, MUDr. D. Jírová, CSc. provedeno vyšetření mikrobiologické,zkoušky cytotoxicity (myší fibroblasty) a lokální tolerance


Velice důležitou podmínkou pro dostatečnou účinnost extraktů je jejich každodenní aplikace po dobu minimálně 3 měsíců. Pokud nebudete aplikovat extrakty každý den, je třeba použít minimálně tři měsíční dávky v průběhu 3-6 měsíců. V případě většího poškození vlasů je vhodné aplikovat větší počet měsíčních dávek.

Nicméně očekávání, že se objeví husté a silné vlasy na hlavě, která byla holá po dobu 15 – 20 let, je značně nerealistické a takový prostředek nebyl dosud objeven. Vlasové folikuly ve skalpu mužů blížících se šedesátce mají rovněž sníženou schopnost svého přeprogramování a regenerace, takže se po aplikaci extraktu VLASY S v takových případech setkáváme s nárůstem jemného vlasového chmýří (velusových vlásků), protkávaných místy silnými ojedinělými vlasy. Z tohoto důvodu zdůrazňujeme jako nejlepší způsob prevenci, která by se měla projevit aplikací extraktu VLASY S ihned po započetí problémů nebo raději ještě předtím, než vlasy začnou vypadávat.

Copyright 2005 - 2021 Vlasy.info, Všechna práva vyhrazena
Tvorba WWW stránek     Revita šampon proti vypadávání vlasů se stimulací růstu vlasů - DS Laboratories    
ubytování Polička