Logo Vlasy.info - vše o vlasech, jejich problémech ajejich řešení. Diskutujte ovlasech.cz
vypadavaji vam vlasy ?

Folixil

Fotografie léku: Folixil
FOLIXIL byl vyvinut speciálně pro muže trpící nadměrným vypadáváním vlasů. Obsahuje totiž FOLIXIL KOMPLEX – patentovanou směs výtažků rostlinných látek, které blokují enzym 5-alfareduktázu, a tím zabraňují přeměně testosteronu na DHT. Výrazně tak snižují jeho hladinu v kůži na hlavě. Tímto způsobem dochází k opětovnému prodloužení růstové fáze vlasů, jejich posílení a omezení vypadávání.
Další složky FOLIXILu vyživují pokožku hlavy a podporují tak tvorbu nových zdravých vlasů. Samotný název FOLIXIL symbolizuje skutečnost, že podáním ve formě tablet se účinné složky dostávají uvnitř organismu do pokožky hlavy a působí tak přímo na vlasový folikul, kde je jejich působení největší. Tím se účinek FOLIXILu významně liší od lokálně působících vlasových tonik, která účinkují jen na povrchu, ale do kůže hlavy se dostávají jen obtížně.
cena:

426 Kč

cena za měsíc: 362 Kč - 429 Kč
účinné látky: Serenoa repens, Pygeum africanum, Zelený čaj, a další doplňky ...
kde koupit: lekarna
Vybrat jiný lék:


Související obrázky:


Související články:

Fytoterapeutika - Serenoa repens

Detailní popis:

O produktu

Anti DHT system

Anti DHT System

FOLIXIL byl vyvinut speciálně pro muže trpící nadměrným vypadáváním vlasů. Obsahuje totiž Anti DHT System (FOLIXIL KOMPLEX) – patentovanou směs výtažků rostlinných látek, které blokují enzym 5-alfa-reduktázu, a tím zabraňují přeměně testosteronu na DHT. Výrazně tak snižují jeho hladinu v kůži na hlavě. Tímto způsobem dochází k opětovnému prodloužení růstové fáze vlasů, jejich posílení a omezení vypadávání.

Další složky přípravku FOLIXIL vyživují pokožku hlavy a podporují tak tvorbu nových zdravých vlasů. Samotný název FOLIXIL symbolizuje skutečnost, že podáním ve formě tablet se účinné složky dostávají uvnitř organismu do pokožky hlavy a působí tak přímo na vlasový folikul, kde je jejich působení největší. Tím se účinek přípravku FOLIXIL významně liší od lokálně působících vlasových tonik, která účinkují jen na povrchu, ale do kůže hlavy se dostávají jen obtížně.

Nové studie ukazují, že blokáda enzymu 5-alfa-reduktázy
je klíčem k zamezení ztráty vlasů a tvorby pleše u mužů
popis Anti DHT system

Příbalová informace

Obsah v jednom balení:

30 nebo 60 tablet

Pomůže FOLIXIL všem mužům?

Muži často začínají ztrácet vlasy kolem dvacítky a se zvyšujícím se věkem je ztráta výraznější – přirozený růstový cyklus již nestačí k náhradě vypadaných vlasů. FOLIXIL je nejúčinnější u mužů, kterým vlasy stále rostou, ale jsou ztenčené, nebo jejichž vlasová linie ustupuje ("vysoké čelo").

Nejúčinnější je tedy FOLIXIL u mladších mužů (18–40 let), tedy u těch, jejichž vlasy jsou stále v růstové fázi. Účinnost FOLIXILu u mužů, jejichž vlasy jsou již mimo růstovou fázi, je omezena na zachování existujících vlasů.

Padají vám vlasy?

Výzkumy v České republice ukazují, že:
  • 16 % mužů starších 18 let „pozoruje ztrátu vlasů“
  • 27 % mužů říká, že mají „méně vlasů, než by si přáli“
  • 36 % se obává „ztráty vlasů v budoucnu“

Faktem je, že 50 % všech mužů trpí určitým stupněm ztráty nebo oslabení (ztenčení) vlasů. Mnoho mužů, kteří ztrácejí vlasy, trpí i odpovídající ztrátou sebevědomí: mají pocit, že ztrácejí sexuální přitažlivost, že vypadají starší a méně zajímaví. Zároveň mnoho z nich cítí, že vypadávání vlasů je něco neovlivnitelného, ačkoliv mají chuť to nějak změnit.

FOLIXIL svými účinnými látkami:

  • zastavuje padání vlasů
  • obnovuje vlasový růst
  • působí zevnitř přímo na kořínky vlasů
  • blokuje tvorbu DHT – hlavní příčiny padání vlasů u mužů
  • podporuje výživu a zdravý vývoj vlasů

Co způsobuje ztrátu vlasů?

Ztrátu vlasů (alopecii) způsobuje řada různých faktorů. Mezi ty nejčastější patří dědičně podmíněné vnitřní faktory, životospráva a životní prostředí: prach, cigaretový kouř, smog, sluneční záření, stres; nadměrné padání vlasů může také vznikat jako důsledek některých nemocí nebo léčby určitými léky. Dostatečná hygiena a správná péče o vlasy jsou tedy zcela nepochybně nezbytnými předpoklady pro zachování kvalitních a hustých vlasů.

TESTOSTERON OVLIVŇUJE PADÁNÍ VLASŮ

Klíčovým faktorem ovlivňujícím nadměrné padání vlasů u mužů jsou však pohlavní hormony, konkrétně testosteron. Jak je obecně známo, pleš nebo charakteristický ústup linie vlasů známý jako „vysoké čelo“ se prakticky nevyskytuje u žen, a také proto bývá tento charakteristický typ vypadávání vlasů označován jako „androgenní alopecie“ (z řeckého andros = muž). Nejde o žádnou nemoc – s trochou nadsázky se dá mluvit o „důkazu mužnosti“, protože pleš nebo „vysoké čelo“ typické pro muže bývá způsobeno přeměnou mužského pohlavního hormonu testosteronu, jak bude vysvětleno dále. Proto se tento jev prakticky nevyskytuje u žen, jejichž tvorba testosteronu je za normálních okolností jen zanedbatelná. Vnitřní faktory hrají tedy při vypadávání vlasů u mužů nejvýraznější úlohu, neboť většina mužů trpících ztenčováním a ztrátou vlasů vykazuje zvýšenou hladinu dihydrotestosteronu, látky známé jako DHT.

Folixil a DHT

Co je DHT a jaký má vliv na padání vlasů?

V lidském těle se přirozeně vyskytuje látka (enzym 5-alfa-reduktáza), která se účastní řady důležitých metabolických pochodů přeměňujících mužský pohlavní hormon testosteron na jiný hormon, známý jako dihydrotestosteron (DHT). Ten způsobuje zkrácení růstové fáze vlasů a výsledkem je, že se vlasy stávají křehčími, světlejšími a vypadávají mnohem častěji, než je obvyklé. Proto pak nepomáhá ani správná péče o vlasy, ani použití různých lokálně působících tonizujících a vyživujících přípravků.

Nové studie ukazují, že blokáda enzymu 5-alfa-reduktázy
je klíčem k zamezení ztráty vlasů a tvorbě pleše u mužů.

Jak vám může pomoci FOLIXIL?

FOLIXIL byl vyvinut speciálně pro muže trpící nadměrným vypadáváním vlasů. Obsahuje totiž FOLIXIL KOMPLEX – výtažky rostlinných látek, které blokují enzym 5-alfa-reduktázu a tím zabraňují přeměně testosteronu na DHT. Výrazně tak snižují jeho hladinu v kůži na hlavě. Tímto způsobem dochází k opětovnému prodloužení růstové fáze vlasů, jejich posílení a omezení vypadávání.

Další složky FOLIXILu vyživují pokožku hlavy a podporují tak tvorbu nových zdravých vlasů. Samotný název FOLIXIL symbolizuje skutečnost, že podáním ve formě tablet se účinné složky dostávají uvnitř organismu do pokožky hlavy a působí tak přímo na vlasový folikul, kde je jejich působení největší. Tím se účinek FOLIXILu významně liší od lokálně působících vlasových tonik, která účinkují jen na povrchu, ale do kůže hlavy se dostávají jen obtížně.

O vlasech a jejich růstu

Vlasy jsou produkty kůže stejně jako nehty nebo potní a mazové žlázy. Rostou z vlasové cibulky (váčku, folikulu), která je uložena v podkoží. Na dolní rozšířenou část vlasu – cibulku – nasedá vlasová papila, ve které se nacházejí jemné cévy (vlásečnice, kapiláry), jež zajišťují zásobování růstové zóny (matrix) živinami a jinými látkami důležitými pro zdravý růst vlasů.

Vlas tvoří tři stavební vrstvy – dřeň, kutikula a vlasová kůra.

Struktura vlasu

Medula – dřeň (1) je kanálek uprostřed vlasu obsahující pigment a ovlivňující lesk vlasů. Jemný vlas se skládá pouze z kutikuly a kortexových buněk, silnější vlas může oproti tomu obsahovat i medulu.

Kutikula (2) je vnější vrstva obklopující vlas, její funkcí je ochrana vlasu před nepříznivými vlivy vnějšího prostředí. Je velmi pevná, takže odolává mechanickým vlivům, jako je například česání. Díky ní se vlas leskne a vypadá zdravě.

Kortex – vlasová kůra (3) tvoří většinu vlasu (až 80 %) a určuje jeho sílu, pevnost a pružnost. Je tvořena neživými zrohovatělými protáhlými buňkami, které se podélně seskupují do lamel a jsou spojeny mezibuněčným tmelem. Kortex obsahuje pigmentová zrna dávající vlasu barevnost.

Vlasový cyklus

Růst vlasů začíná již v časném stadiu embryonálního vývoje, kdy se vytváří vlasový váček. Počet a druh váčků je dán při narození a nedá se dále ničím ovlivnit, během života se už nevytvářejí žádné nové vlasové váčky. Nejkvalitnější jsou vlasy mezi 20.–30. rokem života, kdy máme na hlavě kolem 600 vlasových váčků na 1 cm2, kolem padesátky se jejich počet snižuje asi na 500 na 1 cm2. Na hlavě tak máme něco kolem 100 tisíc vlasů, jejichž životnost je 2–7 let. Každý vlas prochází vývojem, tzv. vlasovým cyklem, který zajišťuje neustálou obměnu vlasového porostu.

Vlasový cyklus probíhá ve třech obdobích. Období aktivního růstu – anagenní – trvá až 5 let a normálně se v něm nachází asi 85 % vlasů na hlavě. Následuje krátké, asi dvoutýdenní přechodné období – katagenní, kdy papila, která se podílí na vývoji a zásobování vlasu, postupně odumírá. Vlas pak přechází do tříměsíčního klidového stadia – telogenního, kdy se uvolňuje z papily, pomalu se posouvá nahoru a zůstává v oblasti ústí mazové žlázy. V té době již z vlasového váčku (folikulu) vyrůstá vlas nový, který pak starý vlas vytlačuje, pokud ten už nevypadl dříve. Tato fáze trvá tři až čtyři měsíce a nachází se v ní 10–15 % vlasů. Počet vlasů, které normálně vypadnou za jeden den, se u zdravého člověka se pohybuje v průměru mezi 60–90 vlasy.

Fáze růstu:

Fáze růstu vlasu

Přehled účinků hlavních složek:


SLOŽKY ÚČINKY
FOLIXIL KOMPLEX - extrakty ze Serenoa repens, Urtica dioica, Pygeum africanum a zeleného čaje směs obsahuje mastné kyseliny a steroly, které blokují přeměnu testosteronu na DHT a tím prodlužují růstovou fázi vlasů
extrakt ze slupek a semínek vinnýchhroznů působí pozitivně na růst vlasovýchfolikulů a stimuluje růstovou fázi vlasů
pivovarské kvasnice tradiční prostředek podporující výživua zdravý vývoj vlasů, bohatý zdrojvitaminů skupiny B, esenciálníchaminokyselin a chromu
Komplex vitaminů skupiny B (thiamin, niacin, pyridoxin, kyselina pantotenová) a zinek všechny tyto látky jsou aktivní v procesu tělesné látkové výměny, hrají důležitou roli v metabolismu rychle se obnovujících buněk kůže a sliznic a tím jsou nezbytné pro správný vývoj zdravých vlasů a pokožky

Složení:


Složení 1 tableta *DDD
Folixil komplex: 345 mg neurčená
Saw palmetto (Serenoa repens) extrakt 120 mg neurčená
Zelený čaj extrakt 100 mg neurčená
Kopřiva dvoudomá (Urtica dioica)extrakt 75 mg neurčená
Slivoň africká (Pygeum africanum) extrakt 25 mg neurčená
Slupky a semínka vinných hroznů extrakt 15 mg neurčená
Pivovarské kvasnice 10 mg neurčená
 
Niacin 20 mg 111 %
Zinek 15 mg 100 %
Vitamin B6 10 mg 500 %
Kyselina pantothenová 10 mg 167 %
Vitamin B1 1,5 mg 107 %

Doporučené dávkování pro dospělé:

1 tableta denně.

Upozornění:

Přípravek není určen dětem. Uchovávejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučené dávkování. Výrobek nenahrazuje běžnou pestrou stravu. Přípravek uchovávejte v suchu, při teplotě 10–25 °C.

Minimální trvanlivost:

viz obal výrobku.

Korespondenční adresa:

Folixil, P.O.Box 28, 111 21 Praha 1

Výrobce:

GSN, 8 Henderson Drive, W. Caldwell, NJ, USA

Dovozce pro ČR:

Delpharmea Nutraceuticals, a.s., Novodvorská 1010/14, 142 00 Praha 4

Poradenská linka Folixil: +420 841 301 841
(standardní ceny hovorného)
Internet: www.folixil.cz, www.delpharmea.cz
E-mail: info@folixil.cz
Copyright 2005 - 2021 Vlasy.info, Všechna práva vyhrazena
Tvorba WWW stránek     Revita šampon proti vypadávání vlasů se stimulací růstu vlasů - DS Laboratories    
ubytování Polička