Logo Vlasy.info - vše o vlasech, jejich problémech ajejich řešení. Diskutujte ovlasech.cz
vypadavaji vam vlasy ?

Eucapil

Fotografie léku: Eucapil
EUCAPIL je nově vyvinutý kosmetický výrobek. Jeho účinnou složkou je látka fluridil, objevená společností Biophysica, Ing. ze San Diega v Kalifornii.
Na pokožce hlavy fluridil působí na vlasové kořínky, kde neutralizuje degenerační změny vyvolané mužským hormonem (androgenem), který u dedičně disponovaných jedinců je příčinou slábnutí a následné ztráty vlasů.
Fluridil tak zastavuje úbytek vlasů fyziologickým způsobem a podporuje jejich růst.
cena:

883 Kč

cena za měsíc: 883 Kč
účinné látky: fluridil
kde koupit: lékárna (většinou na objednání)
Vybrat jiný lék:


diskuse

Diskuskutovat o přípravku:
Eucapil

Detailní popis:

Příbalová informace

Obsah v jednom balení:

30 ampulí

Kde a jak byl Eucapil® schválen?

Eucapil® jako kosmetický prostředek byl schválen příslušnými úřady v České a Slovenské republice a může být proto používán i v dalších zemích EU.

Bude Eucapil® po aplikaci na vlasovou pokožku skutečně účinkovat?

Eucapil® je navržen tak, že po aplikaci na kůži hlavy proniká k vlasovým kořínkům, příznivě působí na jejich zpevnění a možnou obnovu. Aplikace Eucapilu® na samotné vlasy není efektivní.

Jak funguje Eucapil®?

Struktura vlasů

Laboratoře Biophysica v Kalifornii vyvinuly ve spolupráci s Interpharmou Praha, a.s. sérii látek, které působí jen na kůži a nejsou resorbovány po lokálním nanesení. Struktura nejslibnější látky je taková, že je nejen vyloučena resorpce kůží, ale také, aby jako pojistka, již minimální množství vody způsobilo její rozpad a tedy inaktivaci, pokud by se z nějakého důvodu dostala do organismu, např. při chybném použití.

Byla provedena řada studií na potkanech a králících, o kterých je známo, že jejich schopnost systémové resorpce kůží je 6 až 10krát vyšší než u člověka. Tak bylo ověřeno, že se tato látka (fluridil), která byla registrována v EU (Notifikace Ministerstva Ekologie Francie VII-B, No. 02010743-00) a obdržela CAS 260980-89-0, do krevního oběhu z kůže nedostane.

V Institutu experimentální dermatologie Kalifornské univerzity v San Francisku (prof. Howard Maibach) nebyly na dobrovolnících zjištěny žádné dráždivé kožní účinky.

Studie na Dermatovenerologické klinice Univerzity Palackého v Olomouci (přednosta: Doc. MUDr. J. Buček) zhodnotila účinnost Eucapilu®, denně užívaného dobrovolníky, u mužů a později u žen. Kritériem účinnosti byla obvyklá metoda tzv. „trichogramu“ zkoumající změnu poměru počtu vlasů rostoucích k vlasům umírajícím. Nárůst počtu rostoucích vlasů (ve fázi anagenu) a pokles počtu umírajících vlasů (ve fázi telogenu) po devítiměsíční každodenní povrchové aplikaci 2 ml Eucapilu® byl prokázán statisticky významným. Zpravidla nastalo i zesílení již řídkých a slabých vlasů a výpad vlasů se zastavil. Nevyskytly se žádné změny krevního obrazu ani hormonálního profilu, žádné vedlejší účinky. Přístroji s metodami s nejvyšší dosažitelnou citlivostí (méně než 5 nanogramů/ml) se nepodařilo v krvi či moči prokázat ani stopy fluridilu, ani jeho rozkladných produktů. Tato data jsou uvedena v citovaných článcích a abstraktech.

Účinek Eucapilu (fluridilu)

Naděje na růst nových vlasů je pochopitelně menší, pokud vlasy již delší čas nerostly a vlasové folikuly byly nahrazeny vazivem. U některých částečně holohlavých mužů byl po 4 až 6ti měsíčním denním používání Eucapilu® na pokožce hlavy viditelný růst nových, avšak velmi slabých vlasů. V normálním cyklu růstu vlasů (ten může trvat až léta), může dojít k přeměně tohoto chmýří v normální vlasy. Kosmetický prostředek Eucapil® může přispět k vlasové regeneraci pouze tehdy, jsou-li vlasové folikuly ještě aktivní. Pokud tomu tak není, může pomoci jen transplantace.

Nejlepší výsledky byly dosud pozorovány u osob, které začaly používat Eucapil® jakmile poprvé zpozorovaly vypadávání vlasů nebo jejich prořídnutí. U mužů se toto může vyskytnout již po 20tém roce života, u žen začíná vypadávání vlasů nebo ztráta vlasové substance častěji později a často dramaticky náhle s nástupem menopauzy. Pozorovali jsme, že již po 3 - 6 týdnech denního používání Eucapilu® vypadávání vlasů obyčejně ustává a často dojde k jejich podstatnému zesílení, tj. vzrůstu jejich průměru, většinou po 3 měsících aplikace.

Ovlivní Eucapil® nějakým způsobem tělo systémově?

Každodenní aplikace Eucapilu® nijak neovlivní běžné hladiny testosteronu v krvi. Tato skutečnost byla dokázána v průběhu 12ti měsíční klinické studie provedené u mladých mužů.

Stane se něco, když Eucapil® vnikne do očí?

Pokud se Eucapil® dostane během aplikace do očí, je nutné si je několikrát důkladně vymýt vodou. Studie vykazují, že Eucapil® má nízkou dráždivost a bezpečnostní studie prokázala, že podráždění očí je zcela reversibilní. Na našem příbalovém letáku doporučujeme Eucapil® aplikovat se zakloněnou hlavou, čímž se usnadní jeho nanášení a zároveň se zamezí vniknutí přípravku do očí.

Je isopropylalkohol v Eucapilu® bezpečný?

Isopropylalkohol se běžně používá v produktech vlasové i dermální kosmetiky. V mnoha lékopisech je definován jako užitečná pomocná látka přípravků určených k zevnímu použití a jeho vliv na lidské zdraví je zanedbatelný.

Která doba je pro aplikaci Eucapilu® nejvhodnější?

Aplikace Eucapilu® se doporučuje před spaním, ale může být použit prakticky kdykoli. Je však nutné, aby byla pokožka hlavy před aplikací suchá.

Je možné kombinovat aplikaci Eucapilu® se sluněním?

Během používání Eucapilu® se doporučuje nevystavovat pokožku hlavy silnému slunečnímu záření: případné spálení by mohlo vyvolat zánětlivou reakci pokožky.

Mohou Eucapil® používat ženy?

Eucapil® je bezpečným přípravkem k léčbě vypadávání vlasů jak u mužů, tak u žen. Preventivně by jej neměly používat ženy těhotné, kojící nebo těhotenství plánující.

Má Eucapil® nějaké vedlejší účinky?

Při každodenním lokálním používání Eucapilu® (v souladu s pokyny příbalového letáku) nebyly dosud zjištěny žádné vedlejší účinky. Uživatelé se sklonem k seboroické dermatitidě (iritace pokožky) mohou zaznamenat určité zhoršení příznaků, které lze připsat lokálnímu účinku alkoholu. Toto zhoršení je přechodné a po přerušení používání Eucapilu® se stav opět upraví.

Jak dlouho je nutné Eucapil® používat?

Eucapil® by měl být při každodenní aplikaci používán tak dlouho, jak to bude nutné. Vnímavost k Eucapilu® je individuální a lze jí jen těžko předpovědět.

Lze dávku Eucapil® zvýšit?

Neexistují žádné důkazy o tom, že by zvýšená dávka Eucapilu® zvýšila také jeho účinnost.

Je možné Eucapilu® používat i dvakrát denně?

Aktuální studie prokázaly, že jedna aplikace Eucapilu® denně je dostatečná.

Lze Eucapil® aplikovat na jakýkoli typ i barvu vlasů?

Eucapil® lze aplikovat na jakýkoliv typ i barvu vlasů. Při aplikaci na bílé vlasy se může výjimečně objevit nažloutlý odstín, který lze snadno smýt.

Zachová si Eucapil® účinnost i při denním mytí hlavy? Je nezbytně nutné omezit mytí hlavy na max. 1-2 x týdně?

Je zřejmé, že aplikovat takový prostředek na pokožku hlavy a pak si ji hned umýt, by nebylo příliš účelné. Eucapil® byl navržen tak, aby se jeho účinná látka při styku s vodním prostředím bezpečně rozložila. Eucapil® po vstřebání do povrchových vrstev pokožky účinkuje pouze lokálně a nevstřebává se do oběhu. Pokud by se přece jen např. náhodným požitím do těla dostal, rozloží se. Proto je důležité aplikovat Eucapil® pouze na suchou pokožku.
Pro snížení frekvence užívání šampónu hovoří ještě jedna věc: účinkem šampónu dochází k silnému odmaštění pokožky, což je signálem pro mazové žlázky, aby zvýšily činnost a vzniká tak trochu začarovaný kruh. Uživatelé Eucapilu® , kteří omezili příliš časté používání šampónů a myli si hlavu pouze teplou vodou s trochou mýdla, nebo používali tzv. “suché šampóny“ pozorovali, že po několika týdnech se aktivita mazových žlázek v pokožce hlavy dostala do normálu a nedocházelo k přílišnému maštění vlasů.

Jaký je lokální poločas rozpadu Eucapilu® ?

Eucapil® byl navržen tak, aby se nevstřebával do krevního oběhu a účinkoval pouze lokálně v pokožce hlavy. U dlouhodobých uživatelů Eucapilu® nebyl ani v krvi ani v moči nalezen fluridil nebo jeho rozkladné produkty. Fluridil byl specielně navržen tak, aby se ve vodním prostředí rozložil, například při náhodném požití. Poločas rozpadu na pokožce hlavy lze jen těžko přesně stanovit, protože závisí na individuálních vlastnostech pokožky, na vlhkosti apod.

Kdy je možné očekávat zahájení prodeje Eucapilu® v dalších zemích Evropské unie?

Účinná látka, fluridil, byla registrována v EU poprvé ve Francii a Eucapil® byl jako kosmetický prostředek pro vlasovou péči schválen v České a Slovenské republice. Eucapil® je proto možné používat ve všech zemích EU.

Je možné zároveň s Eucapilem® používat i prostředky na vodní bázi, např. prostředky obsahující minoxidil? Je lépe je užívat před nebo po aplikaci Eucapilu® ?

Současné užívání Eucapilu® a minoxidilu nebylo předmětem našeho výzkumu. Pokud se uživatel pro takovou kombinaci rozhodne, pak lze doporučit, aby minoxidil aplikoval jako první a poté co pokožka úplně oschne, teprve Eucapil® .

Jaká je účinnost Eucapilu® ve srovnání s finasteridem, dutasteridem nebo minoxidilem?

Eucapil® nebyl testován v žádné srovnávací studii s těmito látkami. Výsledky účinnosti Eucapilu®, publikované v časopise Drug Development Research, je možné porovnat s publikovanými výsledky studií pro ostatní produkty.

Kde je možné Eucapil® koupit?

Eucapil® lze zakoupit přímo v lékarně PŘEVOZNICKÁ, adresa: Praha 12 - Modřany, Převoznická 738/6, 140 00.

Copyright 2005 - 2021 Vlasy.info, Všechna práva vyhrazena
Tvorba WWW stránek     Revita šampon proti vypadávání vlasů se stimulací růstu vlasů - DS Laboratories    
ubytování Polička