Logo Vlasy.info - vše o vlasech, jejich problémech ajejich řešení. Diskutujte ovlasech.cz
vypadavaji vam vlasy ?
ANKETY:
Kolik jste ochotni dát průměrně měsíčně za přípravky na vlasy ?

Firefox - Objevte znovu web.

Kofeinový komplex je účinný při léčbě androgenní alopecie

Krátká verze ze Zprávy o studiích uskutečněných na modelu vlasové orgánové kultury na oddělení dermatologie a dermatologické alergologie Univerzity Friedricha Schillera v Jeně, Německo (Dr. T. W. Fischer, Prof. Dr. P. Elsner).

Dědičné hormonální (androgenní) vypadávání vlasů je stále problémem, který zasahuje mnoho mužů; doposud nebylo nalezeno žádné uspokojivé řešení. Co se týče účinnosti a nežádoucích reakcí, jsou mezi kosmetickými a farmaceutickými produkty, které jsou na dnešním trhu dostupné, velké rozdíly. Protože genetické předpoklady k dědičnému hormonálnímu vypadávání vlasů nelze změnit, současné terapeutické strategie pomáhají zamezit účinku genetických předpokladů tím, že aplikují do vlasových kořínků „účinné pomocníky“. Androgenní alopecie je tedy stav, který vyžaduje dlouhodobou péči, při níž je nutné věnovat velkou pozornost bezpečnosti a snesitelnosti používaného výrobku.

Z toho plyne, že látky které nevyvolávají v podstatě žádné nežádoucí reakce a pracují nezávisle na hormonálním mechanismu, představují slibnou terapeutickou alternativu.

schema vlasu Schéma a mikroskopické foto vlasového váčku v modelu vlasové orgánové kultury
Vzhledem k tomu, že je testostosteron důležitým faktorem při vzniku androgenní alopecie, byla situace při níž testosteron působí na lidský vlas reprodukována na modelu vlasové orgánové kultury. Vlasy byly odebrány z pokožky hlavy a kultivovány při laboratorních podmínkách po dobu 6 – 10 dnů. Aby bylo možné na vlasové orgánové kultuře získat výsledky, které by bylo možné převést na reálné situace osob s androgenní alopecií, byly vzorky odebrány mladým mužům, u kterých se projevují počátky dědičného hormonálního vypadávání vlasů. Z každého vzorku pokožky bylo vyjmuto cca 20 – 30 vlasových váčků. Pro studijní účely bylo celkem k dispozici asi 600 vlasových váčků.

Výsledky ukázaly, že růst vlasů pod vlivem testosteronu je jednoznačně slabší než růst vlasů bez vlivu testosteronu. A navíc, aktivita vlasových kořínků ustala dříve. Tyto výsledky mají vztah s výzkumem, který ukázal,že testosteron je příčinou k předčasnému přechodu vlasového kořínku do telogenní (klidové) fáze. Tlumivý účinek testosteronu byl během studie demonstrován skutečností, že množství vyrostlých vlasů bylo o 17 % - 40 % nižší než množství u vzorku, které obsahovalo naprosto vyživené medium.

Studie měly za úkol nalézt nové účinné mechanismy proti androgenní alopecii a přitom brát v úvahu překvapivé výsledky, že kofein může utlumit nežádoucí účinky testosteronu. Tyto výsledky ukazují, že vzhledem k obecně očekávané lepší cirkulace měl kofein také další účinky, které byly dříve přehlíženy. Bezprostředně za těmito zjištěními byl kofein aplikován do vlasových váčků mužů, u kterých se začalo projevovat dědičné hormonální vypadávání vlasů a výsledky byly poté analyzovány.

Výsledky ukázaly, že jednoznačné zvýšení produkce vlasových folikulů, dosahující až +46 % u jednotlivých dávek, bylo dosaženo pomocí kofeinu. Stimulační účinek kofeinu na krevní cirkulaci nebyl na modelu vlasové orgánové kultury významný, protože model vlasové orgánové kultury pracuje nezávisle na cévní soustavě. Z toho důvodu, jakýkoliv stimulační účinek kofeinu pozorovaný na modelu musí být způsoben tím, že kofein působí přímo na metabolismus vlasového kořínku.

Měření celkového kultivačního času na modelu vlasové orgánové kultury poukázalo na další skutečnost - kofein má pozitivní účinek na životaschopnost vlasových kořínků. Vlasové folikuly vystavené kofeinu pod kultivačními podmínkami ukázaly o 37 % delší životnost v porovnání s kontrolním vzorkem.

Poté, co byly ukázány tlumící účinky testosteronu v dávce obsahující testosteron a stimulační účinky kofeinu v dávce obsahující kofein, byl vytvořen hybridní model obsahující testosteron a kofein a směs testosteronu. Vědci měli v úmyslu hlavně zjistit, je-li kofein schopen zrušit tlumivý efekt testosteronu.

Výsledky studie ukazují, že kofein je schopen zrušit utlumení růstu vlasů, které je způsobeno testosteronem a dokonce dokáže stimulovat růst vlasů nad běžnou úroveň. Studie prováděné na modelu vlasové orgánové kultury prokázaly, že kofein je schopen neutralizovat nežádoucí účinky testosteronu – látky, která je zodpovědná za ukončení aktivity vlasových folikulů u osob trpících androgenní alopecií. Díky vlivu kofeinu se vlasové folikuly vrací do stejně vyváženého stavu, jako je stav neléčených vlasových folikulů v kontrolním roztoku.

Analýzy výsledků studií růstu vlasů, které byly prováděny na modelu vlasové orgánové kultury pod laboratorními podmínkami simulujícími podmínky růstu vlasů u mužů trpících dědičným hormonálním vypadáváním vlasů odhalily, že kofein má významný stimulační účinek na růst vlasového folikulu. Výsledky navíc ukázaly, že kofein může být silným stimulátorem růstu, který je vhodný pro dlouhodobé léčebné a preventivní ošetření u osob s genetickými předpoklady k androgenní alopecii.

Související přípravky:

Revita šampon pro stimulaci růstu vlasů

Revita šampon pro stimulaci růstu vlasů

Revita je nejúčinnější šampon na podporu růstu vlasů dostupný na trhu a je výsledkem výzkumu DS Laboratories.
Revita kombinuje cenné minerály specificky vybrané pro udržování vitality pokožky... ...
>> více o přípravku Revita šampon pro stimulaci růstu vlasůzdroj: Alpecin
autor: Vlasy.info  | 05.05.2006  |  Komentářů: 6  |  Přečteno: 17792x

Komentáře ke článku:

Jméno: email:
Opište číslo:
opište číslo
tři plus čtyři =
ddfdfs 21.09.2016 13:31
Článek na dvě věci, autor neuvádí co přesně kde koupit, kromě toho kdyby to fungovalo, ten člověk by za to dostal Nobelovku. A ještě k tomu Vám tu nikdo neodpoví na dotaz dole, jak vidno
Marek 29.03.2008 13:29
Dobrý den, také by mě zajmalo, jak daleko tato studie dospěla....zda už je nějaký OPRAVDU účinný přípravek na trhu, co by zabránil dědičnému vypadávání vlasů!! Či zda se dá kofein aplikovat tzv. po domácku nějakým způsobem....
Chocholoušová 16.05.2007 19:21
Mám diagnostikovanou androgenní alopecii, nadbytek testosteronu, je mi 35 let. Jakým způsobem aplikovat kofein, je přímo výrobek, který se dá koupit?
ivana formanova 17.11.2006 20:21
DOBRY DEN MAM 4leteho syna a va vlasech jsem mu objevila hole misto1CM NA PUL CM.MYSLIM ZE SE JEDNA O ALOPECII CO MU TO ZPUSOBILO A JAK SE TO LECI DEKUJI FORMANOVA
Karolína Hrubá 13.11.2006 08:51
Dobrý den nevím jestli mám alopecii hodně mi vypadávají vlasy ja mi 13.Děkuji zašlete mi podrobnější zprávy o této léčbě...
Jarda 30.08.2006 17:13
Dobry den chtel jsem se zeptat co se tyce te nove studie s tim kofeinem!To si mam potirat hlavu kavou aby mi to pomohlo??


Copyright 2005 - 2017 Vlasy.info, Všechna práva vyhrazena
Tvorba WWW stránek     Revita šampon proti vypadávání vlasů se stimulací růstu vlasů - DS Laboratories    
ubytování Polička